Onze teamtraining is bedoeld voor teams in het basisonderwijs. Tijdens deze training gaan we met het team aan de slag, centraal en in workshopvorm. Na afloop van deze actieve bijeenkomst hebben de leerkrachten handvatten om hun muziekonderwijs op een laagdrempelige manier vorm te geven.
We komen vaak op scholen waar leerkrachten en directie aangeven meer met muziek te willen doen. Wij laten leerkrachten tijdens de training ervaren dat goed muziekonderwijs geven niet ingewikkeld hoeft te zijn.
Muziek maken met je klas is niet alleen heel erg leuk maar heeft ook een waardevolle invloed op de cognitieve, sociale en creatieve ontwikkeling van kinderen.
In onze training kunnen de volgende onderdelen aan bod komen:
- Het inventariseren en ordenen van de beschikbare schoolinstrumenten. Wat is er al op school aanwezig? Wat kun je er eigenlijk mee?
- Welke rol speelt muziek op dit moment op jullie school? Vaak gebeurt er al meer dan je in eerste instantie denkt. Hoe kan het team deze momenten, talenten en activiteiten versterken of beter benutten?
- We gaan actief met het team aan de slag met de 5 domeinen van muziek (zingen, spelen, bewegen, luisteren en noteren).
- Hoe maak je met de kinderen een eigen lied, passend bij een thema?
- Concrete lesideeën waarmee je meteen aan de slag kunt.
In overleg is het bespreekbaar om onderdelen van de training op maat te maken.